دکتر محمود ثمینی:

مردم همچنان اقدامات پیشگیرانه را مراعات کنند

جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس‌جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت بیماری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، نایب رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به گزارش وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا و مراعات مردم عزیز، استان لرستان جز استان‌های بسیار خوب ارزیابی شده و از این بابت باید از مردم تقدیر و سپاسگزاری کرد.

 معاون استاندار با اشاره به اهمیت و تأثیر همکاری مردم در رسیدن به شرایط کنونی گفت: فهم مشترک مردم از پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مصوبات ستاد کرونا باعث کاهش آمار مرگ و میر و میزان بستری ها در استان لرستان شده است.

 دکتر ثمینی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت زرد استان لرستان ممنوعیت در ورود به شهرها برقرار است و رعایت ممنوعیت تردد شبانه طبق مصوبات ستاد ملی کرونا از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در مرکز استان و شهرستان بروجرد اعمال می‌شود.

 معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت:طبق مصوبه ستاد ملی، در استانها و یا شهرستان هایی که وضعیت مرگ و میر های ناشی از  کرونا دو نفر در ۱۰۰ هزار نفر باشد و روند کاهشی ابتلا به کرونا مشهود باشد وضعیت آبی اعلام می شود.
 
 دکتر ثمینی خاطرنشان کرد: در وضعیت آبی تمام صنوف و مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی فعالیت خود را انجام می‌دهند.
 
 نایب رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن تقدیر از همکاری و مراعات مردم به مقایسه وضعیت آماری  دی ماه نسبت به آبان ماه پرداخت و گفت:در حال حاضر نسبت به دو ماه پیش میزان مرگ و میر ۴۵۰ درصد کاهش داشته ،میزان مبتلایان ۳۴ درصد و تعداد بستری ها ۳۶۶ درصد  کاهش یافته است.

معاون استاندار در پایان با تاکید بر رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا گفت؛ متاسفانه برخی از افراد در شرایط زرد در برخی از اجتماعات مثل عزاداریها و مناسبت ها حضور یافته که اگر قرار باشد مصوبات ستاد ملی و استانی را رعایت نکنیم به شرایط بحرانی گذشته برمیگردیم.

وی افزود: مردم همچنان اقدامات پیشگیرانه را مراعات کرده و در سطح استان اگر مسئولی پروتکل ها ، مصوبات و مقررات را رعایت نکند حتما برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.
🌐Lorestan-news.ir

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-01-10_08-19-04.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید